Hakkımda

30 Eylül 1989 tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Mersin’de tamamlayan Ekin, 2008 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim hayatına devam etti. Lisans eğitimi boyunca birçok farklı akademisyenle hukuki çalışmalar yürüten Ekin birçok hukuk bürosunda faaliyetlerde bulunarak hukuki uygulamalara ilişkin tecrübe ve deneyim sağladı.

2012 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra Mersin ilinde faaliyet yürüten Altındere Hukuk Bürosu’nda stajını tamamlayıp birçok gerçek ve tüzel kişiye hukuk danışmanlığı sağladı. 2018 yılında vatani görevini yerine getirmek üzere Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Disiplin Subayı olarak göreve başladı. Askerlik vazifesini yerine getirmesinden sonra ise Ekin Hukuk Bürosu’nu kurarak Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık faaliyetlerine devam etti.

Çalışma Prensibimiz: Dinle, Anla, Zenginleştir, Uygula, Raporla…

Uygulamada uzmanlaşma ve branş edinme konularındaki bir takım eksiklikler sebebiyle Ekin Hukuk Bürosunda “Ceza, Hukuk ve İcra” departmanlarını kurarak kendi alanında uzmanlaşmış meslektaşlarını bünyesinde istihdam etmektedir. Ayrıca hukuk fakültesi öğrencileri ile stajyer avukatların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve kurumsal yapının sürekliliğini sağlamak adına büro bünyesinde Ekin Hukuk Akademisi’ni kurdu.

Birçok hukuk dalında yazdığı makaleler ile avukatla çalışma olanağına sahip olmayan bireylere ve hukuki yorumlarıyla Türk Hukuk sistemine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Ticari şirketlerin ve gerçek kişi tacirlerin ticaret hayatındaki en önemli unsurunun hukuk müşaviri olduğuna inanan Ekin, şahıs ve kurumlara verdiği “Önleyici Hukuk” hizmetiyle sorunların henüz adli mercilere yansımadan önüne geçilmesi konusunda ciddi faaliyetler yürütmekte, bu nedenle de birçok kamusal ve özel tüzel kişiler ile gerçek kişi tacirlere hizmet vermektedir.

Savcılık soruşturmaları, asliye ceza mahkemelerindeki davalar, ağır ceza mahkemelerindeki davalar, sulh ceza hakimliklerindeki tutuklamaya itiraz ve diğer itirazlar, asliye hukuk mahkemelerindeki davalar, sulh hukuk mahkemelerindeki davalar, asliye ticaret mahkemelerindeki davalar, aile mahkemelerindeki davalar, iş mahkemelerindeki davalar, tüketici mahkemelerindeki davalar, arabuluculuk dosyaları ve hukuka dair diğer tüm idari ve adli dosyalarda hizmet verilmektedir.

Av. Ahmet EKİN

Başa dön tuşu